קפה - לא מה שחשבתם!

עולם הקפה החל להתרחב ולהתפתח בשנים האחרונות בישראל בדומה לעולם היין שהקדים אותו במספר שנים. לפתע פתאום אנחנו רואים אנשים שמתמחים יותר ויותר בקפה, בפולים של קפה, בסוגים של קפה, בתערובות, בבתי קלייה מקומיים, ובסגנונות שונים של קפה. לכו תגידו להם שעד לפני כמה שנים שתו פה קפה שחור בפינג'ן, נס קפה "הסתדרות" ונס על חלב למשקיענים.

היום אנחנו מדברים על אמריקנו, קורטדו, קפה קר (בניגוד לאייס קפה הי"ד) ועוד צורות מודרניות ומפותחות ללגימת המשקה האהוב והממכר כמו מכונות קפה מקצועיות, מקינטות למיניהן ואפילו קפה פילטר ביתי. שלא לדבר על תחליפי החלב המגוונים, אלה שבריאים וטעימים יותר ואלה שפחות, אבל זה כבר לפוסט אחר.

מי שדאגו להתפתחות עולם הקפה בישראל הם בין היתר HOC – House Of Coffee שכבר בכניסה למקום יברכו אתכם לשלום באופן מנומס ונעים להרגשה ייחודית. זה לא מקרי. אמיר, מי שאחראי על כל הטוב הזה, למד שנים רבות במזרח הרחוק בכלל וביפן בפרט את רזי הקפה עד ליסוד ואימץ גינונים יפניים שהלוואי שהיו לנו פה עוד המון מהם וממנו. הגשת העודף / כרטיס האשראי ללקוח מלווה ברכינת כבוד, מעין קידה קלה קדימה שעושה פלאים בהרגשה.

אבל יותר מהכל, אצל אמיר והצוות, תקבלו הכוונה לקפה שאתם הולכים לנסות. הם יבדקו אם אתם פתוחים לנסות טעמים חדשים וסגנונות חדשים של קפה כמו חליטות קפה ואף להתאים לחך שלכם ממגוון התערובות המוצעות כאן. הרי, אף אחד מאיתנו כנראה לא מבין את ההבדל בין פולים מגווטמאלה לאלה מברזיל נכון? בשביל זה אמיר פה.

ואחרי שזה קרה, הוא גם יכוון אתכם לתחליף החלב המומלץ מבחינתו. אלא אם אתם ממש נעולים על הסויה מ 2014 (מספיק עם זה כבר, תעברו לויטריז שקדים ותודו לנו אחר כך או שיבולת שועל שנפוצה יותר ויותר בימינו).

זה מה שקרה לנו בפעם הראשונה. אמיר התעקש על קולד דריפ – חליטת קפה שמטפטפת בין 5 ל 8 שעות כדי לקבל את המיצוי הטהור של הקפה. זו חוויה מרוכזת של קפה, ממש הרגשנו את טעם הקפה כמו שאלוהים התכוון אליו בבריאתו. ואם חשבתם שבאנו רק לקפה, תחשבו שוב. כי ליד כל קפה טוב יש כריך או מאפה, אולי עוגייה. גם אותם תמצאו כאן אבל כמו שהבנתם, אמיר והחברים בהוק לא מתפשרים על כלום.

כאן מצאנו את כריך המקושקשת הכי טעים שאכלנו בחיים שלנו. הנה, נגיד את זה שוב: כריך המקושקשת הכי טעים שאכלנו ושאתם תאכלו בחיים שלכם. זה מגיע בליווי ירקות טריים ואיולי מושלם, בלחם בריוש רך וענני. אין. כזה. דבר.

צילום: בטן מלאה

והמתוקים? הם מגיעים מ FIKA אהובתנו וזה כבר אומר שהם מצוינים. טעמנו עוגת גזר א-ל-ו-ה-י-ת שהיא אחת הטובות שאכלנו בחיים!

והעיצוב כאן? משגע! הוא מוסיף כל כך הרבה לחוויה ותודה לאלברט, בן הזוג של אסי עזר, על העיצוב המטריף והמוקפד. שאפו. מקום שהוא מאסט מבחינתכם.

חשוב להוסיף שמתחולל שיח חיובי גם על משקה המאצ'ה (שמגיע קר או חם) של הוק (HOC) אבל אותו אנחנו לא ננסה אחרי שניסינו את טעם המאצ'ה המקורי ביפן ובקוריאה הדרומית. הבנו שמאצ'ה זה טעם של דשא וזה לא בשבילנו. אבל היי, זה אנחנו. רוצו לנסות.

צילום:בטן מלאה

בנובמבר ובדצמבר 2020 בין סגר שני לשלישי חזרנו לשני סיבובים נוספים וטעמנו צ'אי קר שמגיע בילד אין עם חלב שקדים והוא מטורף! בפעם הראשונה דגמנו לצדו מאפה פטיסייר שוקולד מופלא ובפעם השנייה היה זה טארט שקדים ופטל ממולא קרם שקדים קטן ומדהים של לא אחרת מאשר פיקה (FIKA) 

צילום: בטן מלאה
אהתבם את ההמלצה על "הוק"? היה טעים בהמלצתנו? תייגו "BetenMelea" באינסטגרם. נשמח לפרגון שלכם.

אפשרות לטבעוני

אפשרות לללא גלוטן

כשר (צהר)

איסוף עצמי

★ פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר של "הוק" או בטלפון 050-6585246

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "בתי קפה" 

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "ארוחת בוקר" 

★ להמלצות נוספות באזור "תל אביב" 

כניסה לחשבון שלך: