שיווק למסעדות

מבחר המסעדות בעבר היה מצומצם ואנשים היו מגיעים למסעדה, לרוב על פי המלצות של קרובי משפחה או מכרים. כאשר אנשים היו מבקשים המלצה למסעדה, הם היו מסתפקים באותם קרובי משפחה וסומכים עליהם בנוגע לרמת השירות  וטעם המנות במסעדה. היום, יש לאנשים סטנדרטים גבוהים מבחינה קולינרית והם מצפים לקבל VFM – Value For Money, כלומר תמורה טובה ואיכותית עבור התשלום שלהם במסעדה. בנוסף, בעקבות שפע המסעדות שיש כיום, אנשים רוצים לחוות חוויות קולינריות מרגשות וחדשניות.

אולם, חל שינוי משמעותי באופן בו אנשים נחשפים למסעדות מבעבר. היום, בעידן בו האינטרנט והרשתות החברתיות תפסו תאוצה והם אלה שבמרכז, השינוי ביצירת לקוחות חדשים מתחיל בשף שחייב ליצור ללקוחות חוויות קולינריות ייחודית במסעדה שלו. עליו להוציא מנות חדשניות ואסתטיות כדי למשוך את הקהל הצעיר. כלומר, תמונה של מנה ייחודית ומפתה לצד ביקורת טובה ברשת החברתית יכולה להגדיל את מספר הלקוחות במסעדה בעשרות ומאות אחוזים! על כן, חשוב לשים דגש על פרסום מסעדות באינטרנט.

שיווק למסעדות - בטן מלאה

שיווק מסעדות באינטרנט

חשוב לזכור כי מסעדה שאין לה נוכחות מסיבית באינטרנט, נחשבת כלא קיימת. אם בעבר, מסעדה ממוצעת הייתה מצליחה למשוך אליה לקוחות מפה לאוזן, הרי שכיום, כאמור, לא מספיק להוציא מנות טובות – חשוב ששמה של המסעדה יבלוט בין המסעדות באינטרנט. כלומר, שיווק מסעדה – זו הדרך למשוך לקוחות פוטנציאליים לעסק שלכם. ודאי שאלתם את עצמכם, איך אפשר לעשות את זה בצורה הטובה ביותר? אם כך, ישנן שתי דרכים מרכזיות בהן ניתן לפעול כדי להעלות את רמת החשיפה של המסעדה בדיגיטל ולהגדיל את מספר הלקוחות:

  1. אתר אינטרנט ייחודי למסעדה – לכל מסעדה ייחודיות משלה וחשוב להעביר זאת לקהל הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים. מובן כי אתר לא נגיש, המעוצב בצורה לא אסתטית יגרום לחוויית משתמש לוקה בחסר ולא ייתן את התפוקה לה מצפה בעל המסעדה. על כן, יש לשים את הדעת על עיצוב גרפי למסעדות ולאתרים שלהן. בין היתר, האתר צריך "לדבר" את השפה של המסעדה, את הערכים שהיא מביאה עמה ללקוח. זאת ועוד, באתר צריכים להופיע רקע על המסעדה והייחודיות שלה, התפריט, תמונות של המסעדה והמנות המיוחדות שהיא מציעה וכן אמצעי ליצירת קשר להזמנת שולחן.
  2. שיווק מסעדות ברשתות החברתיות – ניתן לומר כי העולם שייך לרשתות החברתיות. המידע חשוף לכל אדם בכל רחבי העולם. בלחיצת כפתור אתם יכולים למצוא את עצמכם מבקרים במסעדה באיטליה… אם רק היה אפשר להעביר את הריח והטעם דרך המסך. לכן, צריך להשתמש ברשתות החברתיות לטובת פרסום של מסעדות. כיום, חשוב לאנשים לא רק שהמנה תהיה טעימה אלא גם שתצטלם טוב. לכן, דפים עסקיים באינסטגרם ופייסבוק, חשובים לאין שיעור. תמונה אחת שווה אלף מילים והרבה יותר לקוחות. כלומר, דף עסקי בו עולות תמונות של מנות ייחודיות לצד תוכן רלוונטי ומעניין על המסעדה ולצד ביקורות טובות, יכול להגדיל באופן ניכר את החשיפה למסעדה ברשת ואת כמות הלקוחות לעסק שלכם. 

 

מובן כי לכל מסעדה עולם קולינרי ייחודי רק לה. מיתוג מסעדות בצורה נכונה, יסייע לפנות לקהל היעד המתאים ולמשוך לקוחות פוטנציאליים. אז אם גם אתם מרגישים שיש לכם מה להציע והמסעדה שלכם צריכה  את הדחיפה קדימה, נשמח להציע פתרונות. אנחנו בבטן מלאה, עוסקים בניהול דפי אינסטגרם ופייסבוק לעסקים קטנים וגדולים כבר שנים רבות. אנו מתחייבים על מקצועיות, מצוינות ויסודיות מבחינת ערכי המותג.

המטרה שלנו היא לעזור לכם להגדיל את מספר הלקוחות שיבקרו במסעדה שלכם. לא לייקים ולא עוקבים. לקוחות!
צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.