צ'יזבורגר כשר? טעים? האמנם?!

שוק מחנה יהודה הירושלמי הוא חד משמעית ובפער ניכר, השוק האהוב עלינו ביותר מהשווקים הפתוחים בארץ (אם נחריג לרגע את שרונה מרקט המקורה שאנחנו גם מאד אוהבים). אחד היתרונות הגדולים של שוק מחנה יהודה הוא הדו-קוטביות שנעה בין שמירת הנוסטלגיה הירושלמית למותגים החדשים שצצים כל שני וחמישי. מבאשר, איש האתרוגים, רחמו ועזורה לאינספור דוכני הכנאפה, ג'חנון בר, אישטבח, החצ'אפוריה, האצ' ביר, ג'יג'י קובלה וצמח ועוד רבים וטובים.

וזה קסום. לראות את הערבוביה הזו בין רוכלי השוק הותיקים שנדמה שהם חלק מהקירות פה, לצעירים שמנסים את מזלם. בדיוק כמו קרייב. שני שותפים אמריקאים בהם צבי, שניהל מסעדות בארה"ב וחלם לפתוח מסעדה כשרה בישראל לצד הנגשת האוכל האמריקאי המושחת.

קרייב היא בדיוק התגשמות החלום שלו. כשר אבל מושחת. דיינר אמריקאי מטוגן וטעים מאד בסגנון לוס אנג'לס, לדבריו. פתחנו את החוויה שלנו עם טבעות בצל ענקיות שמכינים במקום וצ'יפס סופר מושחת עם ברווז וקונפי עוף, בצל, פרמז'ן ומיונז שום. אין דברים כאלה. אין צ'יפס כזה. היחידי שמתקרב לזה בשגעון, בתעוזה וביצירתיות הוא ה"ניישרעאי" של שמאלץ שגם היא מסעדה אמריקאית-יהודית כשרה בירושלים.

אסף בחר ב RODEO – סטייק בורגר ענק (שלא נכנס לפה של אסף אפילו, יש תיעוד בוידאו בהיילייט המבורגר באינסטגרם שלנו) עם צ'דר (טבעוני כי כשר), בייקון טלה בגלייז מייפל (!), סרירצ'ה וחלפיניו כבוש, טבעות בצל ענקיות, מיונז שום וברביקיו. תגידו לנו אתם. יש מושחת מזה?! וואו איזה שילוב מושלם של טעמים. צ'יזבורגר כמו שצ'יזבורגר צריך להיות. בשר משובח עם "גבינה" שלא הרגשנו את חוסר חלביותה, החריפות והרטבים, איזה רטבים, טעם מעושן של ברביקיו עם מתיקות מייפלית נהדרת. חוויה!

צוף בחרה בדה רובן – כריך נקניקים ניו יורק סטייל עם פסטרמת בקר בכמות לא סבירה, "מוצרלה" (כשר כבר אמרנו?!), קימצ'י (ירקות קוריאנים כבושים חרפרפים), בצל כבוש ומיונז סרירצ'ה-כמהין (!). שמעתם את זה? מיונז סרירצ'ה-כמהין. וואו! כל הטוב הזה ישב בין שתי פרוסות של לחם שיפון עם קימל – רך במרכזו וקצת פריך בשוליו שהתאים והחמיא בדיוק לתכולה.

צילום: בטן מלאה

ואם כל זה לא הספיק לכם, אז באל איי נוהגים לקנח במשהו קטן וצנוע אחרי ההמבורגר או יחד איתו. קינוחון פשוט כדי לא להכביד מדי. אנחנו כמובן מתכוונים למילקשייק גלידת שוקולד עם קצפת (ע"ב סויה). מתנצלים, אבל לא קבענו תור לצינתור בהדסה ולכן לא באמת יכולנו לטעום אותו כדי לספר. כל הכבוד לאמריקאים על היכולת לשתות מילקשייק כזה ענקי לצד כל השחיתות הזו שהייתה כאן בדיינר. באמת. מסירים את הכובע.

אם אתם מחפשים מקום מושחת, איכותי, טעים וקצת אחר, קפצו לקרייב. יש פה משהו שאין בהרבה עסקים קולינריים. תשוקה שמורגשת באוכל עצמו ואפס מחשבה על קלוריות. חוויה מובטחת.

ניסיתם את "קרייב" בהמלצתנו? נהניתם? תייגו "BetenMelea" באינסטגרם. נשמח לפרגון שלכם.

אפשרות לטבעוני

אפשרות לצמחוני

אפשרות לללא גלוטן (לא סטרילי)

כשר

משלוחים

איסוף עצמי

★ פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר של "קרייב" או בטלפון 02-6272830

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "המבורגר ובשרים" 

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "כשר" 

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "מושחת"

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "צוהריים ועסקיות"

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "אוכל רחוב" 

★ להמלצות נוספות באזור "ירושלים"