קצת עלינו

אסף וצוף בטן מלאה

ברוכים הבאים לבטן מלאה!

אמ;לק

היי, אנחנו צוף ואסף (וסול הקטנה) ואנחנו "בטן מלאה" – בלוג המלצות קולינריות, טיולים ובתי מלון.

אנחנו מחפשים את המקומות הכי טעימים ומיוחדים ותמיד ממליצים רק על מה שטעים לנו!

אנחנו לא מאמינים בביקורת שלילית בפומבי ובהכפשת מסעדן/עסק קולינרי.

יש לנו קהילת אינסטגרם שאתם חייבים להכיר ואנחנו מזמינים אתכם להצטרף לחברי המועדון של בטן מלאה שזוכים לקבל תוכן בלעדי, המלצות קולינריות לפני כולם, חדשות ועדכונים קולינריים, הנחות והטבות בלעדיות במסעדות ובעסקים קולינריים.

בנוסף, "בטן מלאה" היא גם החברה שלנו לשיווק וניהול סושיאל מדיה למסעדות ועסקים קולינריים, אנחנו מספקים שירותי צילום אוכל מקצועיים ומלמדים אינסטגרם בקורס מוקלטים ללמידה עצמית. את כל השירותים שלנו תמצאו כאן.

 

הסיפור המלא

הכל התחיל ביום בהיר אחד ב 2016 בבית קפה תל אביבי בו ישבנו לאכול, כמו שנהגנו לעשות מדי יום.

אחרי שנה של זוגיות, פתאום שמנו לב, שבשנה הראשונה לזוגיות, הדבר היחידי שאנחנו אוהבים לעשות באמת הוא לאכול במסעדות. לא הופעות, לא חוגים, לא פאבים. שום תחביב זוגי אחר. רק לאכול בחוץ.

ואז אסף אמר לצוף: "אם אנחנו יודעים להגיע למסעדות ומקומות טעימים ולא טועים בבחירות שלנו, למה שלא נעזור ונמליץ גם לאחרים איפה ומה לאכול?"

תוך רגע אחד, צוף, בקלילות האופיינית לה, פתחה משתמש חדש באינסטגרם. הוא נקרא אז EatTheWorld בהחלטה שרירותית של רגע מתוך הרצון שלנו לאכול את העולם ולרוץ לספר.

אט אט התחלנו לפרסם את ההמלצות האישיות שלנו, לפי החך שלנו בלבד וכעבור שנתיים של דף אינסטגרם חובבני למדי (תוך שאנחנו ממשיכים להיות שכירים בעבודות סטודנטים שוחקות), התחלנו לקבל המון מחמאות. בעיקר מצלמים מקצועיים שאהבו את התמונות ומעוקבים שהתחברו לתוכן האותנטי שלנו. פתאום קלטנו שיש לנו משהו אחר, איכותי, אותנטי, טהור, שקוף ואולי לא חובבני כמו שחשבנו. לא עוד דף לביקורות על אוכל. לא עוד "המלצות" ממומנות על מסעדות בלי שקיפות לקוראים. 

בסוף 2018 הגיעה נקודת המפנה. אסף, שהחליט להיות עצמאי כי נמאס לו להיות תלוי בבוס כזה או אחר, שיתף את צוף: "אני לא יודע מה זה אומר להיות עצמאי. אני רק יודע שאני רוצה להיות חופשי ועצמאי ושאני רוצה שזה יהיה קשור לאוכל. זה מה שהלב שלי אומר לי לעשות".

בחיפוש אחר התשובה, חלפו חודשים של תסכול (כי מטריף לדעת שאתה רוצה משהו אבל הפאזל עוד לא שלם בראש ואתה לא מצליח לחבר את החלקים, בזמן שאתה מובטל), ואז צוף שאלה את שאלת המפתח: "תעצור, תחשוב רגע, מה הדבר שאתה הכי אוהב לעשות בחיים?"

"לאכול." ירה אסף מהבטן. באותה שנייה שנינו צחקנו צחוק מתגלגל, מעין צחוק של "תהיה רציני, נו." אבל ככל שחלפו הדקות, הבנו שהיה זה גם צחוק של נורה ענקית שנדלקת מעל הראש, כמו אלה בסרטים המצוירים. זו הייתה תובנה שהתפוצצה ברגע. הבנו שיש לנו כבר משהו ביד ואנחנו רק צריכים לספר את הסיפור אחרת. אנחנו הולכים לקחת את דף האינסטגרם החובבני ולהפוך אותו למקצועי ולחיים שלנו.

החזון היה לייצר פלטפורמה אותנטית וכנה – במה שתמליץ על מקומות באמת טעימים ואיכותיים כי ככה הם באמת, לפחות לנו. גילינו שהמון המלצות קולינריות אחרות ברשת ממומנות מבלי שהגולשים אפילו יודעים את זה. זה הכעיס. מאותו הרגע התחלנו להתמקצע בכל תחום אפשרי ואנחנו עדיין ממשיכים להתפתח וללמוד מדי יום. השם שונה (תודה לאל) ל"בטן מלאה" והיום האינסטגרם שלנו מקצועי לכל דבר ועניין ועוזר לעשרות אלפי אנשים לאכול טעים, מדי יום. הנה תראו.

ובטח תרצו לשאול...

ומה קורה כשלא הכל טעים? ואם יש משהו לא תקין באחת המנות? שאלה נהדרת!

אנחנו מאמינים בגישה חיובית ולכן לא מבקרים מסעדות ועסקים קולינריים אלא ממליצים עליהם. אנחנו תמיד מסתכלים על חצי הכוס המלאה. ואם משהו במנה או במסעדה לא טעים או לא תקין, זה יכול לקרות. הדרך שלנו היא לפנות בצורה מכובדת ויפה לשף/לבעל המסעדה ולספר לו באופן אישי את החוויה שלנו. לא בשביל פיצוי כזה או אחר אלא כי הוא צריך לדעת מהטעות כבעל עסק ולתקן אותה, בשבילו ובשביל הלקוחות שלו (שהם גם העוקבים שלנו). והפרסום? פשוט לא נמליץ עליו. הערכים שלנו והחינוך שקיבלנו לא יגרמו לנו להכפיש את שמו או את שם העסק שלו בפומבי. לעולם! זו לא דרכנו.

"ממה אתם מתפרנסים?"

"בטן מלאה" היא החברה שלנו לשיווק וניהול סושיאל מדיה למסעדות ועסקים קולינריים, אנחנו מספקים שירותי צילום אוכל מקצועיים ומלמדים אינסטגרם  בקורסים דיגיטליים.

את כל השירותים שלנו תמצאו כאן.

"האם יש לכם שת"פים מסחריים? זה לא ממומן?"

במשך השנים קיבלנו הצעות לממן פרסומים ותמיד סירבנו. אנחנו לא מסכימים שאף אחד ישים לנו מילים בפה כשמדובר בהמלצות קולינריות אותנטיות וכך זה ישאר.

אבל, מצד שני, אנחנו עובדים מאד קשה על כל המלצה וזה דורש מאיתנו זמן (צילום, עריכה, תכנון, מחשבה, יצירת סטורי / פוסט / רילס ונסיעות) ומשאבים (דלק, ציוד, תוכנות ותשלום למסעדות עצמן) שמשולם מכספנו.

אין לנו גב כלכלי של עיתון / ערוץ טלוויזיה / משרד פרסום, לכן במסגרת הרצון שלנו כמו כל אדם להתפרנס (ובמקרה שלנו גם ממה שאנחנו אוהבים), יש מקרים בהם נוכל לחרוג ממנהגנו כדי לאפשר המלצות ממומנות.

אבל! התוכן הממומן חייב לעמוד בשני תנאי סף:

  1. אנחנו ממליצים רק אם טעים לנו! (מה שהיה הוא שיהיה).
  2. שקיפות מלאה! כל תוכן כזה יצוין על ידנו כנהוג: "בשת"פ עם".

מה אתם לא הולכים לראות אצלנו?

  1. המלצות בנושאים לא רלוונטיים
  2. המלצות על דברים שלא טעימים לנו
  3. לוח מודעות שבו כל סטורי הוא ממומן

כלומר, קודם נטעם ואם טעים נמליץ. בדרך הזו נוכל להמשיך להתפרנס ממה שאנחנו אוהבים מבלי לפגוע באמון שלכם. נמשיך להמליץ לכם על הדברים שהכי טעימים לנו בחיים ב 100% אותנטיות ויושרה!

ואיך לעזאזל אתם שומרים על המשקל עם כל האוכל המושחת והקינוחים שאתם אוכלים?

זו שאלה נהדרת שאנחנו נשאלים פעמים רבות. ראשית נגיד שהחזון והמטרה שלנו היא להוכיח לנו ולעולם שאפשר לשלב בין אוכל מושחת וטעים לבין בריאות, משקל תקין וחיטוב! נשמע מופרך אבל לשם אנחנו חותרים. איך? ככה:

צוף נטורופתית במקצועה ושנינו מאד אוהבים אוכל טבעי ובריא. אנחנו משתדלים להקפיד לאזן בין האוכל המושחת לבריא מתוך אמונה שאנשים שאוהבים אוכל לא צריכים לסבול כל החיים כדי להיות בריאים. אי אפשר להתבסס על דיאטות או להימנע מאוכל מסוים שאוהבים. זה כמו לירות לעצמך ברגל. אז כשאפשר אנחנו אוכלים אוכל בריא בבית, מקפידים על ספורט ומפחיתים כמויות. מעבר לזה, שמנו לב ששנים אכלנו יותר מדי בלי באמת להקשיב לגוף וזה משפט המפתח והתשובה לשאלה שלכם. להקשיב לגוף, כי לא תמיד הגוף רעב ולא תמיד הוא צריך עוד מנה ולא צריך "ארוחות ביניים" או כמויות מוגזמות.

ואם אתם רוצים לקחת את זה קצת יותר לכיוון מקצועי, אסף נעזר בטל גלזר – דיאטנית קלינית וברוני בלזם – מאמנת כושר אישית, שמלוות אותו לכל אורך הדרך. בינתיים זה עובד. וצוף? היא חצי תימניה אז לה יש יתרון של גנים שאין לכולנו.

למה אין מחירים בבלוג?

אנחנו מאמינים שאין טעם לכתוב מחירים של מה שטעמנו והמלצנו מסיבות שונות. בין היתר כי המחירים עלולים להשתנות חדשות לבקרים ואז כשתראו המלצה מסוימת מתאריך מסוים, יתכן והמחיר כבר לא יהיה רלוונטי לכן אנחנו מעדיפים לא להטעות.

ראיתי שאתם המון בחו"ל – עזבתם?

ביולי 2021 החלטנו לצאת למסע משפחתי ובעצם לשנות את דרך החיים שלנו. החלטנו להפוך לנוודים דיגיטליים או כמו שאנחנו קוראים לזה "נוודים קולינריים".

זה מונח שאומר שאפשר להתפרנס מכל מקום בעולם בלי תלות פיזית במקום העבודה. וזה לא מקרי. בנינו את העסק שלנו במשך שלוש שנים בצורה דיגיטלית ב 100% כדי לאפשר את הגשמת החלום הזו ולחיות ולעבוד מכל מיני מדינות בעולם.

אז ארזנו 2 מזוודות ואת עצמנו ויצאנו למסע באירופה ומי יודע לאן יוביל בהמשך.

את כל המסע אנחנו משתפים באינסטגרם שלנו ובעמוד ההמלצות מחו"ל פה בבלוג. מוזמנים!