קצת עלינו

ברוכים הבאים לבטן מלאה!

אמ;לק

היי, אנחנו צוף ואסף (וסול הקטנה), משפחה, פודיז, יוצרי תוכן, מדריכי סיורים קולינריים ונוודים דיגיטליים.

את החיים שלנו אנחנו משתפים ב "בטן מלאה" – בלוג המלצות קולינריה ותיירות – בארץ ובחו"ל.

אנחנו מחפשים את המקומות הכי מיוחדים, איכותיים וטעימים ותמיד ממליצים רק על מה שאנחנו אוהבים ושטעים לנו!

אנחנו מאמינים בדרך חיובית ותמיד מתמקדים רק בדברים טובים. לא שליליים. אנחנו ממליצים – לא מבקרים.

יש לנו קהילת אינסטגרם איכותית (עם עשרות אלפי עוקבים ישראלים) שם תמצאו את כל ההמלצות החמות, החדשות והמרתקות במסע החיים שלנו. אתם כבר עוקבים אחרינו באינסטגרם

עם הזמן הבנו שאנחנו רוצים להעביר את התשוקה שלנו להמלצות על דברים טעימים מהדיגיטל לחיים המוחשיים והחלטנו להתמקד בסיורים קולינריים לזמן מוגבל – בהדרכתינו!

באביב 2022 השקנו סיור קולינרי מושחת בתל אביב! – סיור אוכל רחוב – הראשון מסוגו בישראל! מידע לגבי הסיור אפשר למצוא בלחיצה – כאן!

בקיץ 2022 השקנו סיור קולינרי מושחת בלונדון! – סיור אוכל רחוב מוגזם, איכותי, צבעוני וטעים – הסיור הראשון שלנו מחוץ לישראל. מידע לגבי הסיור אפשר למצוא בלחיצה – כאן!

"בטן מלאה" היא גם החברה שלנו לניהול סושיאל מדיה לעסקים (עם התמחות בקולינריה כמובן). השירות שלנו כולל יצירת תוכן אורגני, קידום קמפיינים ממומנים, ימי צילום מקצועיים, שירות לקוחות ועוד. מידע והשארת פרטים לגבי השירות ניתן למצוא בלחיצה – כאן!

פרטים נוספים על כל השירותים שלנו אפשר למצוא בלחיצה – כאן!

 

הסיפור המלא

2016 הייתה השנה שבה הכל התחיל. יום בהיר אחד, בעודנו יושבים בבית קפה תל אביבי לאכול, כמו שנהגנו לעשות מדי יום ואחרי שנה של זוגיות, פתאום שמנו לב שהדבר היחידי שאנחנו אוהבים לעשות באמת הוא לאכול במסעדות. לא הופעות, לא חוגים, לא פאבים, לא מסיבות. שום תחביב זוגי אחר. רק לאכול בחוץ.

ואז אסף אמר לצוף: "אם אנחנו יודעים להגיע למסעדות ומקומות טעימים ולא טועים בבחירות שלנו, למה שלא נעזור ונמליץ גם לאחרים איפה ומה לאכול?"

תוך רגע אחד, צוף, בקלילות האופיינית לה, פתחה משתמש חדש באינסטגרם. הוא נקרא אז EatTheWorld בהחלטה שרירותית של רגע מתוך הרצון שלנו לאכול את העולם ולרוץ לספר.

אט אט התחלנו לפרסם את ההמלצות האישיות שלנו, לפי החך שלנו בלבד ולאחר שנתיים של דף אינסטגרם חובבני למדי (תוך שאנחנו ממשיכים להיות שכירים בעבודות סטודנטים שוחקות), התחלנו לקבל המון תגובות חיוביות ומחמאות! בעיקר מצלמים מקצועיים שאהבו את התמונות ומעוקבים שהתחברו לתוכן האותנטי שלנו. פתאום קלטנו שיש לנו משהו אחר, איכותי, אמיתי, טהור, ואולי לא חובבני כמו שחשבנו. 

בסוף 2018 הגיעה נקודת המפנה. אסף, שהחליט להיות עצמאי כי נמאס לו להיות תלוי בבוס כזה או אחר, שיתף את צוף: "אני לא יודע מה זה אומר להיות עצמאי. אני רק יודע שאני רוצה להיות חופשי ועצמאי ושאני רוצה שזה יהיה קשור לאוכל. זה מה שהלב שלי אומר לי לעשות".

בחיפוש אחר התשובה, חלפו חודשים של תסכול (כי מטריף לדעת שאתה רוצה משהו אבל הפאזל עוד לא שלם), ואז צוף שאלה את שאלת המפתח: "תעצור, תחשוב רגע, מה הדבר שאתה הכי אוהב לעשות בחיים?"

"לאכול!" ירה אסף מהבטן. באותה שנייה צחקנו צחוק מתגלגל, מעין צחוק של "תהיה רציני, נו." אבל ככל שחלפו הדקות, הבנו שהיה זה גם צחוק של נורה ענקית שנדלקת מעל הראש, כמו אלה בסרטים המצוירים. זו הייתה תובנה שהתפוצצה ברגע. הבנו שיש לנו כבר משהו ביד ואנחנו רק צריכים לספר את הסיפור אחרת. אנחנו הולכים לקחת את דף האינסטגרם החובבני ולהפוך אותו למקצועי ולחיים שלנו!

החזון היה (ועודנו) לייצר פלטפורמה אותנטית וכנה – במה שתמליץ על מקומות באמת טעימים, איכותיים ובסטנדרטים מצוינים (לא פחות!) כי ככה הם באמת, לפחות לנו. גילינו שהמון המלצות קולינריות אחרות ברשת ממומנות מבלי שהגולשים אפילו יודעים את זה. זו רמאות וזה מכעיס. מאותו הרגע התחלנו להתמקצע בכל תחום אפשרי ואנחנו עדיין ממשיכים להתפתח וללמוד מדי יום. השם שונה (תודה לאל) ל"בטן מלאה" והיום האינסטגרם שלנו מקצועי לכל דבר ועניין ועוזר לעשרות אלפי אנשים לאכול טעים, מדי יום. הנה תראו.

בהמשך הדרך הוספנו גם פן של תיירות, טיולים, המלצות על בתי מלון בארץ ובעולם, השכרת רכב והכל לפי אותו עקרון: לעזור לאנשים ולספק המלצות אותנטיות וטהורות.

ופתאום, הוספנו לעצמנו סטטוס חדש ומרגש: נוודים דיגיטליים!

בעצם, נוודים דיגיטליים הם אנשים שלא תלויים במקום פיזי-גיאוגרפי כדי לעבוד ולהתפרנס. שהפרנסה שלהם מושתתת על דיגיטל בלבד. ברגע שראינו את ההגדרה הזו בתחילת דרכו של העסק זה הצית בנו אור של ממש וידענו שזו הדרך שלנו, שככה בדיוק נרצה לחיות. לחיות חיים של חופש משפחתי, כלכלי, גיאוגרפי. הבנו שהאושר בחיים הם החוויות והזיכרונות שצוברים ולא שום דבר חומרי שנקנה ומאותו רגע בנינו את העסק ואת החיים שלנו כדי להגיע לנקודה שבה נצא לחופשי 🙂

בשלהי 2019 כשסול נולדה ידענו שהיא רק תעזור לנו להשתלב בדרך הזו של הנוודות הדיגיטלית ונהיה איתה 24/7. זה מה שחלמנו וזו המציאות מ Day One בחינוך ביתי, מטיילים, טועמים וממליצים מכל הלב. 

בקיץ 2021 יצאנו למסע הראשון שלנו כנוודים דיגיטליים אחרי שקנינו כרטיס טיסה בכיוון אחד, ארזנו את החיים שלנו לשתי מזוודות, נפרדנו לשלום מכולם ויצאנו לדרך.

התחלנו בלונדון, המשכנו לפריז, לאמסטרדם, לפרנקפורט, לשוויץ, חרשנו את איטליה מצפון עד דרום ואז גילינו שהויזה שלנו כישראלים עומדת להיגמר. ביום האחרון יצאנו ממדינות השנגן (ואיטליה ביניהן) וידענו שעלינו לבחור: לחזור לישראל או לחזור ללונדון בה התאהבנו ממבט ראשון. לא היה ספק. חזרנו ללונדון לחודשיים נוספים של כריסמס לחוויות משוגעות!

בתחילת 2022 אחרי שנדבקנו בקורונה בלונדון, שבנו לישראל למספר חודשים של מילוי מצברים, חיסונים, בדיקות ואגירת כוחות מחודשים. תוך כדי תנועה הגשמנו עוד חלום שתמיד רצינו: השקנו את "הסיור הקולינרי המושחת של בטן מלאה – בתל אביב" – סיור אוכל רחוב מפוצץ באוכל, משוגע, מופרע ולא הגיוני – הראשון מסוגו בישראל!

בקיץ 2022 המסע שלנו בחו"ל נמשך עם יעדים קולינריים ותיירותיים מפתיעים ומסקרנים! מוזמנים לעקוב אחרי המסע ואחרי כל ההמלצות שלנו באינסטגרם של בטן מלאה.

במסגרת המסע ב 2022 השקנו סיור קולינרי מושחת – בלונדון! – סיור אוכל רחוב מוגזם, איכותי, צבעוני וטעים – הסיור הראשון שלנו מחוץ לישראל. מידע לגבי הסיור אפשר למצוא בלחיצה – כאן!

ובטח תרצו לשאול...

ומה קורה כשלא הכל טעים? ואם יש משהו לא תקין באחת המנות?

שאלה נהדרת! אנחנו מאמינים בגישה חיובית ולכן לא מבקרים מסעדות ועסקים קולינריים אלא ממליצים עליהם. אנחנו תמיד מסתכלים על חצי הכוס המלאה! ואם משהו במנה או במסעדה לא טעים או לא תקין, זה יכול לקרות. הדרך שלנו היא לפנות בצורה מכובדת ויפה לשף/לבעל המסעדה ולספר לו באופן אישי את החוויה שלנו. הוא צריך לדעת מהטעות כבעל עסק ולתקן אותה, בשבילו ובשביל הלקוחות שלו (שהם גם העוקבים שלנו). ומה לגבי הפרסום? פשוט לא נמליץ עליו. בין אם זו מנה ספציפית או המקום כולו. הערכים שלנו והחינוך שקיבלנו לא יגרמו לנו להכפיש את שמו או את שם העסק שלו בפומבי. לעולם! זו לא דרכנו.

"ממה אתם מתפרנסים?"

"בטן מלאה" היא חברה לניהול סושיאל מדיה למסעדות, עסקים קולינריים ועסקים בכלל. השירות שלנו כולל יצירת תוכן אורגני, קידום תוכן ממומן, שירות לקוחות, ימי צילום עם צלמים מהטובים בארץ ועוד.

בנוסף, אנחנו מדריכים סיור קולינרי מושחת – הראשון מסוגו בישראל! סיורים פתוחים לקהל הרחב וסיורים פרטיים לקבוצות וארגונים.

במסגרת הנוודות הדיגיטלית, יצרנו מפות המלצות מדהימות מסביב לעולם שמשדרגות פלאים כל חופשה! במפות תמצאו את כל ההמלצות האותנטיות שלנו למסעדות, בתי קפה, בראנצ'ים, מאפיות, קינוחים, פארקים, טיולים, גלידריות, פיצריות, אתרי חובה ועוד! 

יש לנו גם רשימות המלצות לבתי מלון בחו"ל שבחרנו בפינצטה והן תומכות בעשייה שלנו וכן מנוע בלעדי להשכרת רכב עם הנחה אדירה לעוקבים של "בטן מלאה"! – 8% מהמחיר הרגיל באתר + ללא דמי טיפול!

את כל השירותים שלנו תמצאו בלחיצה – כאן.

"האם כל ההמלצות שלכם ממומנות?"

לא. 99% מההמלצות שלנו לא ממומנות בכלל!

יש גם המלצות ממומנות שמבחינתנו הם כמו הפסקת פרסומות שעוזרת לנו להתפרנס.
לשאלה הבאה שלכם "האם זה אתי לפרסם בתשלום ולהמליץ?" נשיב בפירוט ובשקיפות מלאה:

באופן טבעי כשיש במה פרסומית גדולה ואיכותית, חברות שונות רוצות לקבל מקום בבמה. זה טבעי ונכון לכל הצדדים.

יצירת תוכן היא המקצוע שלנו ואנחנו עובדים מאד קשה על כל המלצה שרואים באינסטגרם ובבלוג. היא דורשת מאיתנו זמן (צילום, עריכה, תכנון, מחשבה, יצירת סטורי / פוסט / רילס), נסיעות (דלק, חניה) ומשאבים (ציוד צילום, תוכנות, תשלום למסעדות ולבתי המלון עצמן וכדומה). הכל משולם מכספנו.

תוסיפו לזה את העובדה שאין לנו גב כלכלי של עיתון / ערוץ טלוויזיה / משרד פרסום ש"שולח אותנו" לסקר ולהמליץ אז הכל הכל עלינו. לכן במסגרת הרצון שלנו כמו כל אדם או עסק להתפרנס (ובמקרה שלנו גם ממה שאנחנו אוהבים), יש מקרים בהם נוכל לחרוג ממנהגנו כדי לאפשר המלצות ממומנות / שת"פ מסחרי.

אבל!!! (עם 3 סימני קריאה)

התוכן הממומן ב"בטן מלאה" חייב לעמוד בשני תנאי סף:

  1. אנחנו ממליצים רק אם טעים לנו ו/או אם אנחנו באמת אוהבים את המוצר/המסעדה/המלון!
  2. שקיפות מלאה! כל תוכן ממומן מצוין על ידנו במפורש!

מה אתם לא הולכים לראות אצלנו בשת"פ מסחרי?

  1. המלצות בנושאים לא רלוונטיים בשום צורה
  2. המלצות על דברים שלא טעימים לנו או שאנחנו לא אוהבים באמת
  3. לוח מודעות שבו כל סטורי הוא ממומן

כלומר, אנחנו קודם כל טועמים / מתנסים במוצר, ואם טעים / כיף לנו / אנחנו מאמינים במוצר ובטיבו, נמליץ. בדרך הזו נוכל להמשיך להתפרנס ממה שאנחנו אוהבים מבלי לפגוע באמון של העוקבים שלנו שסומכים על היושרה שלנו בעיניים עצומות.

נמשיך להמליץ לכם על הדברים שאנחנו אוהבים מכל הלב ועל המאכלים שהכי טעימים לנו בחיים ב 100% אותנטיות ויושרה!

איך לעזאזל אתם שומרים על המשקל עם כל האוכל המושחת והקינוחים שאתם אוכלים?

זו שאלה נהדרת שאנחנו נשאלים פעמים רבות. ראשית נגיד שהחזון והמטרה שלנו הם להוכיח לנו ולעולם שאפשר לשלב בין אוכל מושחת וטעים לבין בריאות, משקל תקין וחיטוב! נשמע מופרך אבל לשם אנחנו חותרים. איך? ככה:

צוף נטורופתית במקצועה ושנינו מאד אוהבים אוכל טבעי ובריא. אנחנו משתדלים להקפיד לאזן בין האוכל המושחת לבריא מתוך אמונה שאנשים שאוהבים אוכל לא צריכים לסבול כל החיים כדי להיות בריאים. אי אפשר להתבסס על דיאטות או להימנע מאוכל מסוים שאוהבים. זה כמו לירות לעצמך ברגל. אז כשאפשר, אנחנו אוכלים אוכל בריא בבית, מקפידים על ספורט ומפחיתים כמויות. מעבר לזה, שמנו לב שבעבר ובמשך שנים, אכלנו יותר מדי מבחינה כמותית, בלי באמת להקשיב לגוף וזה משפט המפתח והתשובה לשאלה שלכם. להקשיב לגוף, כי לא תמיד הגוף רעב ולא תמיד הוא צריך עוד מנה ולא צריך "6 ארוחות ביום" או "ארוחות ביניים" או כמויות מוגזמות.

ואם אתם רוצים לקחת את זה קצת יותר לכיוון מקצועי, אסף נעזר בטל גלזר – דיאטנית קלינית שמלווה אותו לכל אורך הדרך. בינתיים זה עובד. וצוף? היא גם חצי תימניה אז לה יש יתרון של גנים שיש רק לחלקנו 🙂

למה אין מחירים בבלוג?

אנחנו מאמינים שאין טעם לכתוב מחירים של מה שטעמנו והמלצנו מסיבות שונות. בין היתר כי המחירים עלולים להשתנות חדשות לבקרים ואז כשתראו המלצה מסוימת מתאריך מסוים, יתכן והמחיר כבר לא יהיה רלוונטי לכן אנחנו מעדיפים לא להטעות.

מעבר לזה, המונח "יקר" או "זול" הם מונחים יחסיים ולכל אחד פרשנות שונה לגביהם.

ראיתי שאתם המון בחו"ל – עזבתם?

ביולי 2021 החלטנו לצאת למסע משפחתי במסגרת שינוי הסטטוס ודרך החיים שלנו ל"נוודים דיגיטליים" או כמו שאנחנו קוראים לזה: "נוודים דיגיטליים קולינריים".

זה מונח שאומר שאפשר להתפרנס מכל מקום בעולם בלי תלות פיזית במקום העבודה. וזה לא מקרי. בנינו את העסק שלנו במשך שלוש שנים בצורה דיגיטלית ב 100% כדי לאפשר את הגשמת החלום הזו ולחיות ולעבוד מכל מיני מדינות בעולם.

אז ארזנו 2 מזוודות ואת עצמנו ויצאנו למסע באירופה ומי יודע לאן יוביל בהמשך.

בקיץ 2022 מסע הנוודות שלנו נמשך ואת כל המסע אנחנו משתפים באינסטגרם שלנו. מוזמנים!