בטן מלאה ניהול סושיאל מדיה סיור קולינרי מושחת מפות המלצות בארץ ובחו"ל המלצות לינה בחו"ל תיירות פנים וחוץ השכרת רכב בחו"ל

קולינריה, תיירות וסושיאל מדיה

Menu

קולינריה, תיירות וסושיאל מדיה

מלכה, תל אביב

שתף המלצה

השניצל ששבר את המדינה!

שף אייל שני הוא גאון. אי אפשר להתווכח על זה. אפשר לאהוב אותו ואפשר פחות אבל מבחינה קולינרית-שיווקית-עסקית הוא גאון. ההוכחה לקביעת העובדה הזו היא היכולת שלו לקחת חומר גלם אחד ולייצר ממנו עולם שלם. באזז, סניפים, תהילה, כסף ובשורה התחתונה – טעים!

זה בדיוק מה שהוא הצליח לייצר מהפיתה המפורסמת ב"המזנון" ובכרובית שהוא כל כך מעריץ. שלא לדבר על החיבה הבלתי נגמרת לעגבנייה.

ואז הגיעה הברקה נוספת. נכנסנו ל "מלכה" הסואנת בצוהריים עמוסי עובדים מהאזור כדי לבדוק את עסקית הצוהריים. לרוב אנחנו לא מתלהבים מעסקיות כי מרגיש לנו שזה סתם אקט שיווקי ומיותר "לדחוף" עוד מנות מלבד העיקרית. רוצה לומר: אנחנו מסתפקים במנה עיקרית בדרך כלל, לא מרגישים צורך לזלול בלי סוף מבחינה כמותית אבל כן אוהבים לבדוק המון דברים בכמות קטנה מנגד.

ואז גילינו שהפסקה הקודמת שכתבנו הרגע היא שטות גמורה. כשטעמנו את הראשונות והעיקריות ב"מלכה" במסגרת עסקית צוהריים אמרנו לעצמנו "איזה מזל" שיצאנו מהתבנית הזו וכן התנסנו בעסקית. מעבר ל VFM (שתמיד נתון לויכוח) בו אנחנו לא מתמקדים אף פעם, המנות פה פשוט מדהימות ומשאירות טעמים שנשארים איתך לאורך כל היום בחך ובנפש.

הראשונה "של" אסף (לא שיש דבר כזה אצלנו מנה של מישהו כי אנחנו גם ככה חולקים הכל) היא  "סוכריות של תינוקות קישואים" – קישואים בייבי עם שמ"ז משובח ונגיעות מלח גס. מנה שנראית תמימה אבל כזו שאפילו אחרי חמישה בייביז קישואים בא לך לאכול ארגז מהם.

הראשונה "של" צוף היא פריקה זהובה מקרמל גזרים, מסוחררת בעשבי בר ירוקים, לימונים ושמ"ז. ככה אייל שני מתאר את המנה הזו בתפריט והוא כמובן פוגע בכל מילה. לפני רגע כתבנו על "סוכריות הקישואים" שאי אפשר להפסיק. העתק הדבק. משהו בהגשה בתוך שקית (כמו רוב המנות של אייל שני בעולם) עושה את זה ביג טיים. יתרה מכך, כל ביס הוא עונג אמיתי, אפילו ואולי על אחת כמה וכמה כשמדובר בחומרי גלם יסודיים ופשוטים כנ"ל. מה יש פה בסך הכל? חיטה ירוקה (פריקה), גזר, עשבים, לימון ושמן זית. Basic on Top.

צילום: בטן מלאה

את צמד העיקריות (חריימה חריף ושניצל זהוב ממולא פירה) כבר לא יכולנו לחלוק משתי סיבות:

צוף לא אוכלת דגים ועוד לא נולד מישהו שיוכל לגעת לה בשניצל.

אושר, מה נגיד לכם. אסף מעולם לא אכל דג מרוקאי בשישי בערב עם חלה כמו מחצית מעם ישראל וזו הייתה החוויה הכי קרובה שלו לזה וטוב שכך. אגב, הוא חסך קצת עבודה לשוטף הכלים במנה הזו. ואם תשאלו את צוף מה היא מוכנה לאכול על אי בודד לשארית חייה זה שניצל ופירה. אתם מבינים? המנה נולדה בשבילה! גם שניצל זהוב ופריך וגם כזה שממולא בפירה מעולם אחר. שלמות.

צילום: בטן מלאה

אכלתם ב "מלכה" בהמלצתנו? אהבתם? תייגו "BetenMelea" באינסטגרם. נשמח לפרגון שלכם.

אפשרות לטבעוני

אפשרות לצמחוני

אפשרות לללא גלוטן

כשר

איסוף עצמי

★ פרטים נוספים ניתן לפנות לאינסטגרם של "מלכה" או בטלפון 03-6091331

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "ים תיכוני-ישראלי"

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "צוהריים ועסקיות"

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "כשר" 

★ להמלצות נוספות באזור "תל אביב"

המלצות נוספות

מר באן בורגר, חיפה

ההמבורגר הכי מפתיע של הצפון! כבר אמרנו את זה פעמים רבות בעבר ובמקומות שונים גם כאן בבלוג ונמשיך להגיד את זה. אנחנו לא מאמינים בדירוגים

» להמלצה המלאה

יקב אמפורה, כרם מהר"ל

יקב אמפורה גורם לישראל להיראות כמו טוסקנה! קצת אחרי הסֶגֶר והגל הראשון שהשאיר את כולנו המומים, הרגשנו שיש צורך אמיתי בלעשות כיף. לא רק אצלנו,

» להמלצה המלאה