המלצות חמות בנושאים שונים: קינוחים מארזי בראנץ' ופיקניק יקבים - יין וגבינות בתי קפה מאפיות / בייקריז גלידריות

בלוג המלצות על אוכל, טיולים ובתי מלון!

ממליצים רק על מה שטעים ונעים :)

יקב סקוריה, מושב כנף

שתף המלצה

היקב ששבה את ליבנו!

יקב סקוריה הוא אחד היקבים העלומים בישראל נכון לכתיבת שורות אלה. לא הרבה מכירים את יקב הבוטיק הממקום במושב כנף שבמרומי רמת הגולן. רבים מגיעים אל מושב כנף לחוות עזיזו לבנדר הידועה בשדה הלבנדר המהפנט שלה שמצטלם מושלם לאינסטגרם בחודשים ספציפיים מאד של השנה. אבל את "יקב סקוריה" לא כדאי לכם לפספס בשום מצב.

צילום: בטן מלאה

ביקב סקוריה תוכלו לקבל סיור צנוע מעופר, הבעלים, האיש שיזם את הקמת היקב, מנהל אותו כבר שנים ומטפח בעצמו כיינן את הענבים לאורך כל התהליך עד הפיכתם ליין מצוין. בזכות עופר, המשמש כמעיין נובע של ידע, השכלנו ללמוד, להכיר ולטעום ענבי מוסקט שהוא היין האהוב עלינו (לצד יינות קינוח קלילים-מתוקים אחרים כמו פורט, רימונים, גוורצטרמינר וסנגריה)!

צילום: בטן מלאה

פלטת הגבינות מאד מדויקת ואיכותית. השמ"ז נבחר בקפידה כדי להתאים לו את הלחם המצוין. הגבינות עדינות ומלוות את היינות בצורה מדהימה והזיתים והפירות – כולם מהעצים ביקב! איזה כיף!

צילום: בטן מלאה

השקט ביקב הוא משהו שקרוב לודאי קשה למצוא בהרבה מקומות אחרים וזו נקודת זכות אדירה ומעבר להכל, מתקיימת ביקב סקוריה חוויה שלא הכרנו משום מקום: סדנת הרחות!

מדובר בסדנה שבה עופר, מצויד בארגז הפתעות ענק מלא בקבוקונים קטנים, מאפשר הרחות (מלשון להריח, כן?) של ארומות המצויות ביינות שביקב! בקבוקון בקבוקון הוא שולף ועל האורח בסדנה לנסות לזהות את הריחות המצויים בבקבוקונים. זה מושלם. נסו לזהות אפרסק, וניל ועוד ריחות שיטריפו לכם את החושים, תרתי משמע!

סדנת הרחה של עופר. צילום: בטן מלאה

יקב סקוריה הוא לא יקב שמתהדר ביח"צ יוקרתי ודווקא זה סוד קסמו. הריחוק, האותנטיות, הצניעות של עופר, והיקב בכלל. למדנו המון מהחוויה ביקב ומסדנת ההרחות והיין – אמאל'ה! אל תפספסו את יין "אלה" המורכב מ 80% מוסקט ו 20% גוורצטרמינר! 

ביקרתם ב"יקב סקוריה" בהמלצתנו? ניסיתם את היין והגבינות? תייגו "BetenMelea" באינסטגרם. נשמח לפרגון שלכם.

אפשרות לצמחוני

כשר

משלוחים

איסוף עצמי

★ פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר של "יקב סקוריה" או בטלפון 050-2277404

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "יקבים – יין וגבינות" 

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "כשר"

★ להמלצות נוספות מאזור "רמת הגולן"

★ להמלצות נוספות מאזור ה "צפון"

המלצות נוספות

אובן קובן, תל אביב

היפנית שגרמה לנו למות מגעגוע! 14 חודשים מאז שחזרנו מגן העדן ושמו יפן והגעגועים אינם פוסקים. רק מי שהיה ביפן יכול להבין את התחושה העילאית

» להמלצה המלאה

מושבוצ, רמות

הבשר היחידי שאנחנו מוכנים לאכול! אזור רמת הגולן הוא אזור שאינו שופע במגוון רב של מסעדות לכן מאתגר מאד למצוא את הראויות והטובות יותר מבין

» להמלצה המלאה

הצטרפו לחברי המועדון של בטן מלאה

המלצות והטבות בלעדיות!