המלצות חמות בנושאים שונים: קינוחים מארזי בראנץ' ופיקניק יקבים - יין וגבינות בתי קפה מאפיות / בייקריז גלידריות

בלוג המלצות על אוכל, טיולים ובתי מלון!

ממליצים רק על מה שטעים ונעים :)

יקב הרי גליל, קיבוץ יראון

שתף המלצה

שקט מחריש אוזניים!

כבר בכניסה לקיבוץ יראון ולחניה של יקב הרי גליל נתקלים במשהו שלא רואים כמעט בשום מקום. חוסר תנועה. כמעט ואין מכוניות בכבישים וכשפותחים את החלון מגלים עולם שלם שעירוניים לא זוכים להכיר לעתים קרובות. השקט כאן מחריש אוזניים. את אסף זה אפילו קצת הפחיד אחרי שגילו את המנהרות של חיזבאללה לא מזמן. מצד שני הוא אומר: "שיצאו, מקסימום נרים איתם לחיים."

מבנה היקב הוא מהיפים והמושקעים שפגשנו במסגרת פרויקט "היין והגבינות" של בטן מלאה – הפרויקט שבמסגרתו אנחנו תרים ברחבי ישראל לפגוש ולטעום את היינות והגבינות המופלאים בארצנו. השביל המוביל ליקב, מרכז המבקרים והמרפסת – כולם חדשים, מעוצבים לעילא ולעילא ומסתבר שיש כאן חשיבות עליונה למיחזור. כל הריהוט במרכז המבקרים ממוחזר ובכלל, יקב הרי גליל הוא היקב הבר-קיימא הראשון בישראל וזה ראוי לציון והערכה.

צילום: בטן מלאה

אבל בואו נדבר על המרפסת. המרפסת זה הדבר הכי קסום שיכול להיות כאן. ללגום יין מצוין כמו זה של יקב הרי גליל, עם גבינות מצוינת של משק שוורץ (שרק אסף התענג עליהם כי מדובר בכבשים וזה לא משהו שצוף יכולה להתקרב אליו), כל מה שצריך זה את השקט, הרוח המלטפת והנוף המפואר להרי הגליל הנשקף מהמרפסת. קסום קסום קסום.

המצטיין מבחינתנו היה יין הרוזה יראון שהיה קליל ונעים ומתקתק, בדיוק מסוג היינות שאנחנו מתחברים אליהם (מוסקט, גוורצטרמינר, פורט, רימונים ושות').

צילום: בטן מלאה

אנחנו חייבים לשתף שכבר בדרך לאוטו חשנו נפילת מתח עצומה ועצב רב שגרם לצוף להזיל דמעה. לחזור לעיר הסואנת, המפויחת והרועשת אחרי החוויה הזו, רק גורמת לנו להבין שוב ושוב שמקומנו בטבע. זה עוד יגיע. כל דבר בעתו.

באוגוסט 2020 חזרנו שוב ליקב לנסות את הבראנץ' של שישי והוא היה כיפי בדיוק כמו שחווינו את המקום בביקור הראשון. אותם יינות וגבינות מצוינים בתוספת סלטונים ומטבלונים חביבים ועלי גפן שכמו תמיד, הם החוליה החלשה אצל צוף.

** גילוי נאות: במהלך 2020 עבדנו במשך תקופה עם יקב הרי גליל במסגרת שיווק וניהול הסושיאל מדיה.

צילום: בטן מלאה
ביקרתם במרפסת של "יקב הרי גליל"? טעמתם את היין והגבינות או הבראנץ'? תייגו "BetenMelea" באינסטגרם. נשמח לפרגון שלכם.

אפשרות לצמחוני

כשר

משלוחים

איסוף עצמי

★ פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר של "יקב הרי גליל" או בטלפון 04-6868748

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "יקבים – יין וגבינות" 

★ להמלצות נוספות באזור ה  "גליל" 

★ להמלצות נוספות באזור ה "צפון" 

המלצות נוספות

איטלקיה בפשפשים, יפו

איטלקיה סניף שוק הפשפשים! 4 חודשים אחרי שחזרנו מרומא ונאפולי והתאהבנו קשות בארץ המגף, חזרנו לנסות לאכול אוכל איטלקי בגוון ישראלי. כי אחרי שאתה אוכל

» להמלצה המלאה

הצטרפו לחברי המועדון של בטן מלאה

המלצות והטבות בלעדיות!