אחד הכריכים הכי טעימים שאכלנו בחיים!

אם כבר הספקתם להכיר אותנו אז אתם יודעים שאנחנו לא מתכוונים להגיד "הכי טוב" או "מספר 1" כי בעינינו זה עלול להעליב אחרים או להפחית מערכם. אנחנו מאמינים שקטוננו מלהכריז קבל עם ורשת "מי מספר 1" כמו תוכי. כי יש רבים וטובים מכל הקטגוריות וכל אחד מיוחד בדרכו.

מה שכן, אנחנו בהחלט יכולים להכריז על ה"חמישה הכי טובים" למשל. ובכתבה על חמשת הכריכים הכי טובים בארץ, לבטח תיכנס שם מעדניית טוטסי.

ובכן, טוטסי, פרי יצירתה של אביטל, היא מעדניית בוטיק שראתה את הנולד טרום הקורונה ופתחה מקום צנוע וצר שבו מעט מאד אנשים יכולים לקבל שירות בזמן נתון. ואנחנו אומרים את זה לחיוב. צריך פה זמן לשוטט בין המדפים והמזווה העשיר. בין החרדלים לזיתים, לשמני הזית, לקמחים, לריבות ולויטרינת הנקניקים והגבינות העמוסה.

אבל לכאן מגיעים בשביל דבר אחד (בעצם, לעוד דבר שנגיע אליו בסוף): כריך. ה-כריך של טוטסי הוא משהו לדבר עליו שנים רבות. הוא הדבר אולי הראשון שעולה לך לראש כששואלים אותך על כריך טעים במיוחד, בטח בגליל ועל אחת כמה וכמה בצפון. ובכן, אביטל בוחרת את הנקניקים והגבינות בטוטסי בפינצטה. היא בוחרת את האיכותיות והמשובחות שבהן. במקרה שלנו, אין סייגים. "תכיני מה שאת רוצה" הנחנו אותה. ואכן, כך היה.

שני כריכים שונים, אחד עם גבינת עזים בשביל אסף ואחד בלי בשביל צוף והמילים נעלמות. אושר עילאי עמוס בשכבות שכבות של נקניקים, ירקות טריים, איולי אמאל'ה, ותוספות הנבלסות בין כותלי הפוקאצ'ה החמה והפריכה. עם זיתים לא נורמליים ליד ונוף, אחד היפים בישראל, טוטסי הוא מקום שאתם חייבים לסמן בביקור הבא בצפון בכלל וביודפת בפרט. פשוט תראו את התמונות. לא עושה חשק?!

אבל רגע לפני שנסיים את ההמלצה (כי המשפט האחרון נתן תחושה של סיכום), נתייחס לדבר שהבטחנו להשאיר לסוף. מדובר בגילטי פלז'ר האמיתי של אביטל. בראוניז. עכשיו, אתם בטח אומרים לעצמכם "בשביל זה נשארנו עד סוף הפוסט? בשביל בראוניז?". כן, בשביל בראוניז, אולי בשביל הבראוניז הכי טעימים שאכלתם בארץ. פגשנו בראוניז מושלמים גם אצל Eats Cafeteria חשוב לציין, אבל פה, בגליל, עדיין לא. טעמנו את הבראוניז הקלאסי ואת זה עם חמאת הבוטנים שרצח אותנו. רצח אותנו במקום בדם קר. סליחה על התיאור. הטעם הבוטני עם השוקולד, הגודל הענקי, הרכות, העסיסיות. בראוניז שנמס לנו בפה. אוי ויי זמיר.

תבינו, אחרי חודש בלבד חזרנו שוב, במיוחד, ממרכז הארץ לטוטסי, מרוב שהיה לנו מוצלח. עד כדי כך! גם בביקור השני טעמנו כריך היסטרי שאביטל הכינה לבדה והבראוניז שניסינו הפעם היה עם פקאן וקקאו שכמובן לא נפל מקודמו. בפעם הבאה ננסה את זה עם פירות היער שאומרים שהוא המיוחד מכולם. רק אומרים.

צילום: בטן מלאה

טעמתם את הכריכים ו/או הבראוניז של "טוטסי" בהמלצתנו? תייגו "BetenMelea" באינסטגרם. נשמח לפרגון שלכם.

אפשרות לטבעוני

אפשרות לצמחוני

איסוף עצמי

★ פרטים נוספים תוכלו למצוא בפייסבוק של "טוטסי" או בטלפון 04-8225740

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "כריכים" 

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "מעדניות"  

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "קינוחים"

★ להמלצות נוספות באזור ה"גליל" 

★ להמלצות נוספות באזור ה"צפון"