בטן מלאה ניהול סושיאל מדיה סיור קולינרי מושחת מפות המלצות בארץ ובחו"ל המלצות לינה בחו"ל תיירות פנים וחוץ השכרת רכב בחו"ל

Menu

קולינריה, תיירות וסושיאל מדיה

החומוס הכי לא צפוי שפגשנו!

בשיטוטנו ברחבי האינסטגרם נתקלנו בחומוסיה הצנועה הזו בנס ציונה. לרוב חומוסיות הן לא משהו שמרגש אותנו או את העוקבים שלנו ולכן את הקלוריות אנחנו מעדיפים לשמור למאכלים אחרים. לא שאנחנו לא מטורפים על חומוס כן? אולי כי אנחנו רגילים כל חיינו וילדותנו לנגב חומוס. אולי כי יש מזה הרבה.

אבל הכנעני הוא סיפור יוצא דופן. משהו בתמונות ובמנות שראינו באינסטגרם שלו הטיסו אותנו לנס ציונה לטעום. וטוב שכך. כל מה שטעמנו אצל ניר, הבעלים, השף והחומוסאי (יש כזה תואר?!) ואקס קפה ציונה המקסים, הוא לא פחות מאלוהי.

פתחנו עם סלט פאטוש וסלט בורגול ופיצוחים קלילים וכיפיים לצד לימונדה-מי ורדים צוננת, מיוחדת במינה ולא מתוקה מדי להחריד.

הכנעני, שעושה כבוד לשבטי ישראל (ומכאן שמו) התחיל להוציא את החומוס עד שקרסנו קיבולתית:

חומוס האמורי – חומוס, טחינה, גרגרי חומוס חמים, חציל שרוף, ביצה קשה, צ'אטני סלק (!) ועמבה. אמאל'ה, אנחנו צורחים פה מאושר ושומעים את זה עד רחובות. השילוב המתקתק של הצ'אטני סלק והחריפות העדינה מהעמבה סופר מפתיעות בטעם ומחמיאות לחציל ולחומוס. לא אמורי צריך לקרוא למנה הזו אלא אלוהי. חומוס האלוהי!!!

חומוס החתי – חומוס, טחינה, גרגרים חמים, בצל מקורמל, תערובת דואה מצרית (!) ומלא בפיצוחים. כן כן, חומוס מלא בפיצוחים. זה נשמע מוזר, תמוה ולא קשור בעליל אבל זה גאוני בקנה מידה עולמי.

קוסקוס ומרק של מיקה, אחותו של ניר, שהייתה מכינה בבית את הקוסקוס במשך שנים וניר, כשפתח את המקום, הבין שהמנה הזו היא משהו שגם הלקוחות שלו חייבים לטעום וטוב שכך. הקוסקוס הגיע לצד צ'רשי (או טירשי אם תרצו) טוניסאי פיקנטי מופלא ולימון שסחטנו על כל המנה כי ככה אוכלים קוסקוס. עם לימון וקצת פיקנטיות בחיים.

צילום: בטן מלאה

לקינוח טעמנו מלבי שלכאורה תמיד אפשר לחשוב שיהיה לא מושקע בחומוסיה, אתם יודעים, מהסוג הזול והרוטט אבל אצל ניר, פודי אמיתי, אין דבר כזה לא להשקיע. המלבי הוא מלבי קרם קוקוס מדהים עם פיסטוקים, בוטנים, מי ורדים וקוקוס טחון שהיה אחד המלביז הכי טעימים שאכלנו אבר!

צילום: בטן מלאה

הכנעני קיבל מאיתנו את מדבקת האיכות של "בטן מלאה" לשנת 2020 באהבה רבה!

טיפ למתקדמים: צוף לימדה את אסף איך לאכול חומוס בלי להתפוצץ ולצמצם בחצי את הקלוריות. מנגבים עם בצל… לא עם פיתה!

צילום: בטן מלאה
אכלתם חומוס או קוסקוס ב"הכנעני" בהמלצתנו? תייגו "BetenMelea" באינסטגרם. נשמח לפרגון שלכם.

אפשרות לטבעוני

אפשרות לצמחוני

אפשרות לללא גלוטן

כשר (ללא תעודה)

משלוחים

איסוף עצמי

★ פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר של "הכנעני"  או בטלפון 08-9400352

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "ים תיכוני-ישראלי" 

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "אוכל עדתי"

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "אוכל רחוב" 

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "צוהריים ועסקיות" 

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "טבעוני" 

★ להמלצות נוספות בקטגוריה "כשר" 

★ להמלצות נוספות באזור "ראשל"צ, נס ציונה ורחובות"